KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13066163
nr 1306 6163
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Potatis/Sten. Signerad, numrerad 5/8. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 62x78 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 februari 2020
kl 20:37:00
10/2 20:32:00
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander
Stengods
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor